Belgický mačkopes

Autor: Peter Jevčák | 22.3.2016 o 23:10 | Karma článku: 9,52 | Prečítané:  917x

Nemôžem povedať, že ma správa o teroristických útokoch dnes ráno prekvapila. Pre mňa je najväčším prekvapením, že sa takýto odsúdenia hodný čin stal až teraz.

Vlastne v krajine, kde je od novembra pernamentne vyhlásený najvyšší stav ohrozenia teroristami, bola hrozba pomerne reálna a po zadržaní Salaha Abdeslama už doslova visela vo vzduchu.

 

Osobne ma s Bruselom spájajú zážitky, spomienky a priateľské väzby, ktoré som nadobudol počas vymenného pobytu v tejto krajine, a ktoré si udržiavam dodnes.

Už počas môjho pobytu v Belgicku (pozn. cca 2 roky späť) som si všímal časté xenofóbne a rasistické poznámky domácich smerované predovšetkým na Arabov (Maročanov, Alžírčanov a pod.) Ak mám byť úprimný a vychádzajúc z toho, ako sa prezentujú západné krajiny, tak solidaritu alebo empatiu k týmto podotýkam už nie migrantom ale občanom Belgicka, ktorých predkovia migrovali z arabských krajín už od roku 1950, som tam necítil. Čo som cítil bol hnev, nenávisť a frustrácia.

 Až v roku 1974 prijala belgická vláda prvé limity za účelom zníženia ekonomickej recesie a migrácie. Po tom, čo bola pracovná migrácia v Belgicku limitovaná, si začali migranti zlúčovať v Belgicku rodiny, čím mali automaticky poskutnutý azyl. Počet žiadostí o azyl od roku 1990 až do roku 2012 rapidne stúpal. V roku 2012 bol po prvý krát v každom z mesiacov zaznamenaný pokles oproti mesiacom z roku 2011.

Problematika imigračnej a integračnej politiky boli formované liberálnym spôsobom po celé desaťročia bez dlhodobej vízie.  V neposlednom rade je dôležité si uvedomiť, že Belgicko je krajinou dvoch jazykových a politických realít.

Belgicko je ideálny príklad euróskych riešení. Dlhodobé liberálne riešenia bez vízie.

Ak niekto pred voľbami obviňoval premiéra R. Fica z účelového využitia migračnej krízy ako súčasť predvolebnej kampane, tak si myslím, že dnes definitívne mohol z tejto teórie vytriezvieť. Príklad Belgicka ukázal, že húfy migrantov z arabských krajín nie sú schopní asimilácie ani po niekoľkých rokoch skôr naopak, vznikajú ucelené komunity alebo „no go zóny“ , čo sú pre obe strany spoločnosti veľmi plodné zdroje pre extrémistické nálady.

Ako iste viete, v živote človeka trvá niekoľko rokov ba až desaťročí, kým nadobudne vzdenanie, ktoré ho robí uplatniteľným v praxi, preto už prestaňme s naivnými teóriami, že sa z púštneho Beduína stane v priebehu pol roka vedec alebo lekár... V európe totiž nedostane zadarmo nič a nedostane sa mu ani náznaku uznania a rešpektu.  Preto sa veľmi rýchlo spojí s teroristickými organizáciami,  v ktorých sa koncentrujú ľudia s podobným osudom.

Práve takého individuá už bohužiaľ okradli o to najvzácnejšie – o život už desiatky tisíc nevinných ľudí...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Sagan a choroba? Je v poriadku a trénuje naplno

Dva roky za sebou priviedol Valach ako tréner mužskej reprezentácie Sagana k titulu majstra sveta.

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?