Belgický mačkopes

Autor: Peter Jevčák | 22.3.2016 o 23:10 | Karma článku: 9,52 | Prečítané:  895x

Nemôžem povedať, že ma správa o teroristických útokoch dnes ráno prekvapila. Pre mňa je najväčším prekvapením, že sa takýto odsúdenia hodný čin stal až teraz.

Vlastne v krajine, kde je od novembra pernamentne vyhlásený najvyšší stav ohrozenia teroristami, bola hrozba pomerne reálna a po zadržaní Salaha Abdeslama už doslova visela vo vzduchu.

 

Osobne ma s Bruselom spájajú zážitky, spomienky a priateľské väzby, ktoré som nadobudol počas vymenného pobytu v tejto krajine, a ktoré si udržiavam dodnes.

Už počas môjho pobytu v Belgicku (pozn. cca 2 roky späť) som si všímal časté xenofóbne a rasistické poznámky domácich smerované predovšetkým na Arabov (Maročanov, Alžírčanov a pod.) Ak mám byť úprimný a vychádzajúc z toho, ako sa prezentujú západné krajiny, tak solidaritu alebo empatiu k týmto podotýkam už nie migrantom ale občanom Belgicka, ktorých predkovia migrovali z arabských krajín už od roku 1950, som tam necítil. Čo som cítil bol hnev, nenávisť a frustrácia.

 Až v roku 1974 prijala belgická vláda prvé limity za účelom zníženia ekonomickej recesie a migrácie. Po tom, čo bola pracovná migrácia v Belgicku limitovaná, si začali migranti zlúčovať v Belgicku rodiny, čím mali automaticky poskutnutý azyl. Počet žiadostí o azyl od roku 1990 až do roku 2012 rapidne stúpal. V roku 2012 bol po prvý krát v každom z mesiacov zaznamenaný pokles oproti mesiacom z roku 2011.

Problematika imigračnej a integračnej politiky boli formované liberálnym spôsobom po celé desaťročia bez dlhodobej vízie.  V neposlednom rade je dôležité si uvedomiť, že Belgicko je krajinou dvoch jazykových a politických realít.

Belgicko je ideálny príklad euróskych riešení. Dlhodobé liberálne riešenia bez vízie.

Ak niekto pred voľbami obviňoval premiéra R. Fica z účelového využitia migračnej krízy ako súčasť predvolebnej kampane, tak si myslím, že dnes definitívne mohol z tejto teórie vytriezvieť. Príklad Belgicka ukázal, že húfy migrantov z arabských krajín nie sú schopní asimilácie ani po niekoľkých rokoch skôr naopak, vznikajú ucelené komunity alebo „no go zóny“ , čo sú pre obe strany spoločnosti veľmi plodné zdroje pre extrémistické nálady.

Ako iste viete, v živote človeka trvá niekoľko rokov ba až desaťročí, kým nadobudne vzdenanie, ktoré ho robí uplatniteľným v praxi, preto už prestaňme s naivnými teóriami, že sa z púštneho Beduína stane v priebehu pol roka vedec alebo lekár... V európe totiž nedostane zadarmo nič a nedostane sa mu ani náznaku uznania a rešpektu.  Preto sa veľmi rýchlo spojí s teroristickými organizáciami,  v ktorých sa koncentrujú ľudia s podobným osudom.

Práve takého individuá už bohužiaľ okradli o to najvzácnejšie – o život už desiatky tisíc nevinných ľudí...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?